Bjelin Gantofta 3.0 L
Naturnära värme med kompromisslös styrka
Gantofta är ett mattlackat, härdat trägolv som tillför en genuin och harmonisk naturkänsla till inredningen. Den djupa, jordnära nyansen Terra Brown harmonierar perfekt med sorteringen Nature, vilket lyfter fram ekens äkta färgskiftningar och ger golvytan ett varmt, ombonat djup.
Detta golv är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och är certifierat enligt klass 33, vilket garanterar en extrem slitstyrka. Det är specifikt framtaget för att klara tuffa tag i livliga, kommersiella miljöer som hotell, kontor, butiker och kaféer – men passar precis lika bra på de ställen i hemmet som utsätts för extra mycket liv och rörelse. Den högkvalitativa mattlacken ger ett effektivt skydd mot fläckar och smuts, vilket gör golvet mycket lättskött och enkelt att hålla fint över tid.
| Artikelnummer | 310004 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"