Artikelnummer: 310040
Bjelin Kvarnby 3.0 L
Tidlös skandinavisk design i generöst format
Kvarnby är ett härdat trägolv i ett klassiskt helplanksformat (Large) med en naturlig, mattlackad finish. Den neutrala nyansen Natural smälter sömlöst in i alla typer av miljöer och ger en utpräglad skandinavisk känsla. Tack vare sorteringen Nature framhävs träets genuina struktur, vilket skapar ett ombonat och levande intryck.
Golvet är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och uppfyller kraven för klass 33. Det betyder att det är extremt tåligt och perfekt anpassat för ytor med mycket högt slitage – från hotell, butiker och kontor till hemmets mest trafikerade utrymmen som hallen. Den matta lacken ger ett effektivt skydd mot fläckar och spill samtidigt som golvet förblir mycket enkelt att rengöra och underhålla.
| Artikelnummer | 310040 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"
BJE346062
Bjelin Bonnarp 3.0 L
BJE346059
Bjelin Eket 3.0 L
BJE310056
Bjelin Bohult 3.0 M
BJE310042
Bjelin Dalby 3.0 L
BJE310055
Bjelin Dalen 3.0 M
BJE310043
Bjelin Gantofta 3.0 L
BJE310047
Bjelin Gryby 3.0 L
BJE310041
Bjelin Hasslarp 3.0 L
BJE310045
Bjelin Loshult 3.0 L
BJE310044
Bjelin Norrlia 3.0 L
BJE310053
Bjelin Skogen 3.0 M
BJE310048
Bjelin Stehag 3.0 L
BJE310054
Bjelin Steninge 3.0 M
BJE310046
Bjelin Vistorp 3.0 L
BJE310057
Bjelin Yxenhult 3.0 M
BJE346060
Bjelin Höja 3.0 L
BJE346063
Bjelin Tullstorp 3.0 L
BJE346061
Bjelin Viarp 3.0 L