Bjelin Skogen 3.0 M
Tidlös karaktär i smidigt helplanksformat
Skogen är ett mattlackat, härdat trägolv i en klassisk skandinavisk estetik. Den naturliga nyansen gör golvet otroligt mångsidigt och lättplacerat, medan sorteringen Blend – med sina subtila variationer i ton och struktur – ger golvytan en balanserad och personlig karaktär.
Detta golv i formatet Medium erbjuder en traditionell helplankskänsla men i ett något smalare och mycket elegant utförande. Det är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och uppfyller kraven för klass 33. Tack vare den extrema slitstyrkan är det perfekt anpassat för välbesökta offentliga miljöer som hotell, butiker, kontor och kaféer – eller i de delar av hemmet där golvet utsätts för extra mycket liv och rörelse. Den mattlackade ytan ger ett effektivt skydd mot fläckar och smuts, vilket gör golvet mycket motståndskraftigt och enkelt att hålla rent.
| Artikelnummer | 310053 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 151 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"