Artikelnummer: 346059
Bjelin Eket 3.0 L
Naturlig elegans med äkta träkaraktär
Eket är ett svenskdesignat och slitstarkt härdat trägolv i en tidlös stil. I denna variant, Natural, framhävs ekens autentiska mönster och struktur genom sorteringen Nature. Golvet är producerat av FSC-certifierad europeisk ek och har en borstad yta som ger samma ombonade, levande känsla som ett traditionellt oljat golv. Tack vare den skyddande lacken är det dessutom mycket enkelt att städa och underhålla. Det borstade utförandet är ett mångsidigt val som passar perfekt i husets flesta rum.
| Artikelnummer | 346059 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Borstad mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"
BJE346062
Bjelin Bonnarp 3.0 L
BJE310056
Bjelin Bohult 3.0 M
BJE310042
Bjelin Dalby 3.0 L
BJE310055
Bjelin Dalen 3.0 M
BJE310043
Bjelin Gantofta 3.0 L
BJE310047
Bjelin Gryby 3.0 L
BJE310041
Bjelin Hasslarp 3.0 L
BJE310040
Bjelin Kvarnby 3.0 L
BJE310045
Bjelin Loshult 3.0 L
BJE310044
Bjelin Norrlia 3.0 L
BJE310053
Bjelin Skogen 3.0 M
BJE310048
Bjelin Stehag 3.0 L
BJE310054
Bjelin Steninge 3.0 M
BJE310046
Bjelin Vistorp 3.0 L
BJE310057
Bjelin Yxenhult 3.0 M
BJE346060
Bjelin Höja 3.0 L
BJE346063
Bjelin Tullstorp 3.0 L
BJE346061
Bjelin Viarp 3.0 L