Bjelin Vistorp 3.0 L
Sofistikerat ljus och stilren harmoni
Vistorp är ett mattlackat, härdat trägolv i en vitpigmenterad ton som tillför ett påtagligt ljus till inredningen. Den mjuka, pudervita nyansen öppnar upp ytorna medan den noggrant utvalda sorteringen Select garanterar en mycket ren och enhetlig golvyta med ett harmoniskt uttryck.
Detta golv i det traditionella helplanksformatet Large är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och är certifierat enligt klass 33. Den anmärkningsvärda slitstyrkan gör det till ett optimalt val för kommersiella miljöer med högt tryck – som hotell, butiker, kontor och kaféer – samt för de platser i hemmet där golvet utsätts för extra hårda påfrestningar. Den mattlackade finishen ger ett effektivt och långvarigt skydd mot fläckar, vilket gör ytan både tålig och mycket enkel att underhålla i vardagen.
| Artikelnummer | 310046 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"