Bjelin Norrlia 3.0 L
Harmonisk renhet i klassiskt plankformat
Norrlia är ett mattlackat, härdat trägolv som på ett stilsäkert sätt representerar tidlös svensk design. Den naturtrogna, grundande nyansen samverkar med sorteringen Select för att skapa en ovanligt ren, elegant och balanserad golvyta med minimala kvistar.
Detta golv i det traditionella helplanksformatet Large är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och är certifierat enligt klass 33. Den exceptionella slitstyrkan gör det till ett perfekt val för krävande, kommersiella miljöer som hotell, butiker, kontor och kaféer – samt för de zoner i hemmet där vardagslivet sliter som mest på underlaget. Tack vare den mattlackade ytan får golvet ett effektivt skydd mot fläckar och smuts, vilket gör det både motståndskraftigt och mycket lätt att hålla rent.
| Artikelnummer | 310044 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"