Bjelin Loshult 3.0 L
Modern ljushet i ett enhetligt uttryck
Loshult är ett mattlackat, härdat trägolv med en vitpigmenterad finish som andas skandinavisk minimalism. Nyansen Misty White ger ett krispigt och ljust intryck som omedelbart öppnar upp rummet och skapar en luftig atmosfär. Tack vare sorteringen Select får golvet en harmonisk och mycket ren yta med minimalt med kvistar, vilket bidrar till ett lugnt och exklusivt helhetsintryck.
Detta golv i klassiskt helplanksformat (Large) är tillverkat av FSC-certifierad europeisk ek och är certifierat för klass 33. Det betyder att det är byggt för att tåla extremt högt slitage, vilket gör det perfekt för offentliga miljöer som kontor, butiker, hotell och kaféer – eller i hemmets mest aktiva zoner. Den matta lacken ger ett osynligt men effektivt skydd mot fläckar, vilket gör golvytan både tålig och mycket enkel att städa.
| Artikelnummer | 310045 |
| Längd | 2030 mm |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.016 kg |
| Antal/förp | 7 st |
| Ytbehandling | Pro mattlack |
| Golvtyp | Härdat golv |
Kollektion "Bjelin Woodura"