Artikelnummer: NAM3060
Ekö Mossgrön 30x60
Ekö är en serie kalkstensinspirerad granitkeramik med tydliga kontraster och naturliga skiftningar. Den passar utmärkt som klinker 60x60 eller 30x60 i moderna badrum och stilrena kök. Ytan ger ett robust men elegant uttryck som håller över tid.
Plattorna kan monteras på golv och vägg och fungerar tillsammans med golvvärme.
| Artikelnummer | NAM3060 |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Höjd | 9.6 mm |
| Vikt | 22.5 kg |
| Färg | Mossgrön |
| Mått | 300x600x9,6 mm |
| Kvm/förpackning | 1.07 |
| Plattor/förp. | 6 |
| Vikt/förp. | 21.58 |