Artikelnummer: NADG1515
Ekö Mörkgrå 15x15
Med sin naturstenlook och mineralrika struktur ger Ekö ett exklusivt intryck i både privata och offentliga miljöer. Serien fungerar utmärkt som badrumsklinker eller köksklinker där man vill skapa visuellt djup med kalkstensinspirerad design.
Plattorna är utvecklade för golv och vägg och fungerar tillsammans med golvvärme.
| Artikelnummer | NADG1515 |
| Längd | 150 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Höjd | 9.6 mm |
| Vikt | 20 kg |
| Färg | Mörkgrå |
| Mått | 150x150x9,6 mm |
| Kvm/förpackning | 0.48 |
| Plattor/förp. | 22 |
| Vikt/förp. | 10.39 |