Artikelnummer: V4431-49250
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Light meadow oak
Glomma Light Meadow Oak är mjukt och tyst att gå på, samtidigt som det är slitstarkt mot slitage, stötar och repor tack vare en stark kärna och extra ytskydd.
Glomma är vattentätt och fläckresistent, vilket gör det lätt att rengöra och till ett utmärkt val även för kök eller hall. Glomma Pad Pro är snabbt och enkelt att installera tack vare Uniclic® klicksystem och integrerat underlag.
Golvet passar perfekt vid renoveringar eftersom det enkelt kan läggas även på ojämna underlag, som klinkergolv.
| Artikelnummer | V4431-49250 |
| Längd | 1494 mm |
| Bredd | 209 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Vikt | 8.11 kg |
| Kvm/förp | 1.873 |
| Plankor/förp | 6 st |
| Fasning | 4-vägsfasning |
| Golvtyp | Vinyl |
| Design | Trä |
| Klicksystem | Uniclic |
| Slitklass | 33 |
| Vattentålig | Ja |
| Tål golvvärme | Ja |
Kollektion "Pergo Glomma Pad Pro"
V4431-49244
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Bright hill oak
V4431-49247
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Brown meadow oak
V4431-49242
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Dark cottage oak
V4431-49248
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Golden meadow oak
V4431-49246
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Greige cottage oak
V4431-49254
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Greige Irish oak
V4431-49251
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Greige meadow oak
V4431-49245
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Grey hill oak
V4431-49253
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Grey Irish oak
V4431-49252
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Natural Irish oak
V4431-49249
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Natural meadow oak
V4431-49255
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Smoked Irish oak
V4431-49243
Pergo vinylgolv Glomma Pad Pro, Warm hill oak