Artikelnummer: 201613
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Sandsten
Stilren golvbrunnssil med ram för montering av klinker. Tillverkad av pulverlackerat rostfritt stål typ AISI 304 med STONE-finish i färgen sandsten. Består av två delar: Klinkerram och klinkerlåda. Godstjocklek: 0,8 mm. Vändbar klinkerlåda med en sida för montering av klinker och en med slät pulverlackerad yta.
Före installation av golvbrunnsilen:
Säkerställ att diametern på vattenlåset är kompatibelt med golvbrunnsilens håldiameter (130 mm) så att vattenlåset går att ta upp och rensa.
Precis som natursten har detaljerna i Tebo Details STONE-serie en matt texturerad yta med liv och skiftningar vilket gör att de naturligt smälter in med övriga ytor och material.
| Artikelnummer | 201613 |
| Längd | 147 mm |
| Bredd | 147 mm |
| Höjd | 16.5 mm |
| Vikt | 0.37 kg |
| Färg | Sandsten |
| Godstjocklek | 0,8 mm |
| Kapacitet | 0,53 L/sek |
| Ståltyp | AISI 304, rostfritt |
| Yta | Pulverlackerad |
Kollektion "Tebo Golvbrunnssil"
007155248
Tebo Golvbrunnssil London Lux Svart
007155249
Tebo Golvbrunnssil Malmö Lux Svart
008010738
Tebo Golvbrunnssil Milano Lux Mässing
007155250
Tebo Golvbrunnssil Stockholm Lux Svart m/u
008193195
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Svart
008193194
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Borstad syrafast
008842993
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Mörk Granit
009082440
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Granit
009082441
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Mörk Granit
008843002
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Sandsten