Artikelnummer: 201725
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Borstad syrafast
Stilren golvbrunnssil med ram för montering av klinker. Tillverkad av borstat rostfritt stål typ AISI 316. Består av två delar: Klinkerram och klinkerlåda. Godstjocklek: 0,8 mm. Syrafast. Rekommenderad i miljöer med högre krav där t.ex. klorider och salt förekommer.
AISI 316:
Rostfritt stål typ AISI 316 är syrafast och har mycket bra korrosionsbeständighet.
AISI 316 är lämplig i miljöer där t.ex. syror och havsvatten förekommer.
| Artikelnummer | 201725 |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 13.8 mm |
| Vikt | 0.68 kg |
| Färg | Svart |
| Godstjocklek | 0,8 mm |
| Kapacitet | 0,9 L/sek |
| Ståltyp | AISI 316, syrafast |
| Yta | Pulverlackerad |
| BVB | Ja |
Kollektion "Tebo Golvbrunnssil"
007155248
Tebo Golvbrunnssil London Lux Svart
007155249
Tebo Golvbrunnssil Malmö Lux Svart
008010738
Tebo Golvbrunnssil Milano Lux Mässing
007155250
Tebo Golvbrunnssil Stockholm Lux Svart m/u
008193195
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Svart
008842993
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Mörk Granit
009082440
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Granit
009082441
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Mörk Granit
008843002
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 200 Sandsten
009093649
Tebo Golvbrunnssil Tile In Frame 147 Sandsten