Skogen är ett tidlöst, mattlackat härdat trägolv designat i Skandinavien. Den helt naturliga nyansen gör golvet mångsidigt och Blend-sorteringen, som kännetecknas av mindre variationer i nyans och struktur, bidrar till att ge golvet karaktär. Denna klass 33-produkt är tillverkad av FSC-certifierad europeisk ek och är extremt slitagetålig och idealisk för livliga utrymmen som hotell, butiker, kontor och kaféer - eller på de ställen i hemmet där golvet behöver klara lite extra. Den mattlackade ytan skyddar mot fläckar och gör golvet lätt att underhålla.
| Artikelnummer | 310014 |
| Längd | 1175 mm |
| Bredd | 151 mm |
| Höjd | 9.2 mm |
| Vikt | 9.08 kg |
| Träslag | Ek |
| Antal/pkt | 8.9615330421305 |
| m²/förp | 1.59 |
| Sortering | Blend |
| Mönster | 1-Stav |
| m²/pall | 87.45 |
| Färg | Ljusbrun |
| Fasning | 4 sidor |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Färgnyans | Natural |
Kollektion "Woodura Planks"
BJE347057
Bjelin Gullarp 3.0 XL
BJE310017
Bjelin Bohult 3.0 S
BJE347051
Bjelin Dalby 3.0 XL
BJE310016
Bjelin Dalen 3.0 S
BJE346022
Bjelin Höja 3.0 XL
BJE347061
Bjelin Gantofta 3.0 XL
BJE347114
Bjelin Gantofta 3.0 XXL
BJE347112
Bjelin Gullarp 3.0 XXL
BJE347050
Bjelin Hasslarp 3.0 XL
BJE347102
Bjelin Hasslarp 3.0 XXL
BJE30083
Bjelin Höja 3.0 XXL
BJE30080
Bjelin Kvarnby 3.0 XL
BJE347101
Bjelin Kvarnby 3.0 XXL
BJE346028
Bjelin Tullstorp 3.0 XL
BJE310015
Bjelin Steninge 3.0 S
BJE346024
Bjelin Viarp 3.0 XL
BJE30084
Bjelin Viarp 3.0 XXL
BJE310018
Bjelin Yxenhult 3.0 S