Gantofta är ett lyxigt, mattlackat härdat trägolv som skapar en stilsäker kontrast till ljusare väggar och interiörer. Terra Brown påminner om naturen och tillsammans med den variationsrika Nature sorteringen lyfts den autentiska träkänslan fram. Denna klass 33-produkt är tillverkad av FSC-certifierad europeisk ek. Den är extremt slitagetålig och idealisk för tungt trafikerade utrymmen som hotell, butiker, kontor och kaféer - eller till hallen i ditt hem. Den mattlackade ytan skyddar mot fläckar och gör golvet lätt att underhålla.
| Artikelnummer | 347114 |
| Längd | 2378 mm |
| Bredd | 271 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Vikt | 7.1 kg |
| Träslag | Ek |
| Antal/pkt | 3.0002886235759 |
| m²/förp | 1.9335 |
| Sortering | Nature |
| Mönster | 1-Stav |
| m²/pall | 92.808 |
| Färg | Ljusbrun |
| Fasning | 4 sidor |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Färgnyans | Natural |
Kollektion "Woodura Planks"
BJE347057
Bjelin Gullarp 3.0 XL
BJE310017
Bjelin Bohult 3.0 S
BJE347051
Bjelin Dalby 3.0 XL
BJE310016
Bjelin Dalen 3.0 S
BJE346022
Bjelin Höja 3.0 XL
BJE347061
Bjelin Gantofta 3.0 XL
BJE347112
Bjelin Gullarp 3.0 XXL
BJE347050
Bjelin Hasslarp 3.0 XL
BJE347102
Bjelin Hasslarp 3.0 XXL
BJE30083
Bjelin Höja 3.0 XXL
BJE30080
Bjelin Kvarnby 3.0 XL
BJE347101
Bjelin Kvarnby 3.0 XXL
BJE346028
Bjelin Tullstorp 3.0 XL
BJE310014
Bjelin Skogen 3.0 S
BJE310015
Bjelin Steninge 3.0 S
BJE346024
Bjelin Viarp 3.0 XL
BJE30084
Bjelin Viarp 3.0 XXL
BJE310018
Bjelin Yxenhult 3.0 S