Höja är ett vackert, stilrent härdat trägolv med en borstad yta. Nyansen Misty White är ett populärt val och Nature-sorteringen ger golvdesignen djup. Golvet är tillverkat av FSC<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> -certifierad europeisk ek. Den borstade ytan ger en genuin träkänsla – som påminner om ett oljat golv – medan lacken gör golven lättare att rengöra och underhålla. Borstade ytor passar utmärkt i de flesta delar av hemmet.
| Artikelnummer | 30083 |
| Längd | 2378 mm |
| Bredd | 271 mm |
| Höjd | 11 mm |
| Träslag | Ek |
| Antal/pkt | 3.0002886235759 |
| m²/förp | 1.9335 |
| Sortering | Nature |
| Mönster | 1-Stav |
| m²/pall | 92.808 |
| Färg | Vit |
| Fasning | 4 sidor |
| Ytbehandling | Borstad Mattlack |
| Färgnyans | Misty White |
Kollektion "Woodura Planks"
BJE347057
Bjelin Gullarp 3.0 XL
BJE310017
Bjelin Bohult 3.0 S
BJE347051
Bjelin Dalby 3.0 XL
BJE310016
Bjelin Dalen 3.0 S
BJE346022
Bjelin Höja 3.0 XL
BJE347061
Bjelin Gantofta 3.0 XL
BJE347114
Bjelin Gantofta 3.0 XXL
BJE347112
Bjelin Gullarp 3.0 XXL
BJE347050
Bjelin Hasslarp 3.0 XL
BJE347102
Bjelin Hasslarp 3.0 XXL
BJE30080
Bjelin Kvarnby 3.0 XL
BJE347101
Bjelin Kvarnby 3.0 XXL
BJE346028
Bjelin Tullstorp 3.0 XL
BJE310014
Bjelin Skogen 3.0 S
BJE310015
Bjelin Steninge 3.0 S
BJE346024
Bjelin Viarp 3.0 XL
BJE30084
Bjelin Viarp 3.0 XXL
BJE310018
Bjelin Yxenhult 3.0 S