Pergo vinylgolv Namsen Pad Pro, Natural cabin oak
Natural Cabin Oak är en rustik och karaktärsfull ekdesign i rika mellan- till mörkbruna toner som tillför värme och personlighet till alla rum. De tydliga kvistarna, sprickorna och den taktila strukturen ger detta vinylgolv ett levande och naturligt utseende och känsla som för naturens skönhet inomhus.
De klassiskt dimensionerade plankorna i Namsen skapar en modern känsla och passar rum i alla storlekar. Namsen vinylgolv är mycket slitstarkt, med en extra stark kärna och ett högkvalitativt ytskikt som ger hög motståndskraft mot repor, fläckar och slitage.
Golvet är helt vattentätt, vilket gör det till ett utmärkt val även för kök eller hall. Namsen Pad Pro är enkelt att installera tack vare Uniclic® klicksystem och integrerat underlag. Golvet passar perfekt vid renoveringar eftersom det enkelt kan läggas även på ojämna underlag, som klinkergolv.
| Artikelnummer | V4307-40222 |
| Längd | 1251 mm |
| Bredd | 189 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Vikt | 6.56 kg |
| Kvm/förp | 2.128 |
| Plankor/förp | 9 st |
| Fasning | 4-vägsfasning |
| Golvtyp | Vinyl |
| Design | Trä |
| Klicksystem | Uniclic |
| Slitklass | 33 |
| Vattentålig | Ja |
| Tål golvvärme | Ja |
Kollektion "Pergo Namsen Pad Pro"