Pergo vinylgolv Namsen Pad Pro, Light cabin oak
Light Cabin Oak är en rustik och karaktärsfull ekdesign i mellanbruna toner som tillför värme och personlighet till alla rum. De tydliga kvistarna, sprickorna och den taktila strukturen i detta vinylgolv skapar ett levande och naturligt utseende och känsla som för naturens skönhet inomhus.
De klassiskt dimensionerade plankorna i Namsen ger ett modernt uttryck och passar rum i alla storlekar. Namsen vinylgolv är mycket slitstarkt, med en extra stark kärna och ett överlägset ytskikt som ger hög motståndskraft mot repor, fläckar och slitage.
Golvet är helt vattentätt, vilket gör det till ett utmärkt val även för kök eller hall. Namsen Pad Pro är enkelt att installera tack vare Uniclic® klicksystem och integrerat underlag. Golvet passar perfekt vid renoveringar eftersom det enkelt kan läggas även på ojämna underlag, som klinkergolv.
| Artikelnummer | V4307-40224 |
| Längd | 1251 mm |
| Bredd | 189 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Vikt | 6.56 kg |
| Kvm/förp | 2.128 |
| Plankor/förp | 9 st |
| Fasning | 4-vägsfasning |
| Golvtyp | Vinyl |
| Design | Trä |
| Klicksystem | Uniclic |
| Slitklass | 33 |
| Vattentålig | Ja |
| Tål golvvärme | Ja |
Kollektion "Pergo Namsen Pad Pro"