Artikelnummer: BMS20X20L
Rönö Latte, 20x20
Denna klinkerserie i mindre format kombinerar klassisk design med modern funktion. Rönö ger en rustik och handslagen känsla som passar i såväl badrum som kök.
Plattorna är slitstarka, avsedda för golv och vägg och fungerar effektivt tillsammans med golvvärme.
| Artikelnummer | BMS20X20L |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Vikt | 14.05 kg |
| FÄRG | Latte |
| YTA | Matt |
| HALKSKYDD | R9 |
| TÅL GOLVVÄRME | Ja |
| TÅL FROST | Ja |
| MATERIAL | Granitkeramik |
| KVM/FÖRP | 1 |
| KVM/PALL | 72 |
Kollektion "Rönö"
BMS10X10L
Rönö Latte, 10x10
BMS1010A
Rönö Antracit, 10x10 cm
BMS1010DG
Rönö Mörkgrå, 10x10 cm
BMS1010G
Rönö Grå, 10x10 cm
BMS2020A
Rönö Antracit, 20x20 cm
BMS2020DG
Rönö Mörkgrå, 20x20 cm
BMS2020G
Rönö Grå, 20x20 cm
BMS3060A
Rönö Antracit, 30x60 cm
BMS3060DG
Rönö Mörkgrå, 30X60 cm
BMS3060G
Rönö Grå, 30x30 cm