Artikelnummer: BMS10X10L
Rönö Latte, 10x10
Med sitt traditionella uttryck och mindre plattformat ger Rönö en genuin och tidlös bas i hemmet. Serien är perfekt för kreativa mönster och zonindelningar i öppna planlösningar.
Kan användas som både golvklinker och väggplatta och är kompatibel med golvvärme.
| Artikelnummer | BMS10X10L |
| Längd | 100 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Vikt | 14.05 kg |
| FÄRG | Latte |
| YTA | Matt |
| HALKSKYDD | R9 |
| TÅL GOLVVÄRME | Ja |
| TÅL FROST | Ja |
| MATERIAL | Granitkeramik |
| KVM/FÖRP | 1.44 |
| KVM/PALL | 77.76 |
Kollektion "Rönö"
BMS20X20L
Rönö Latte, 20x20
BMS1010A
Rönö Antracit, 10x10 cm
BMS1010DG
Rönö Mörkgrå, 10x10 cm
BMS1010G
Rönö Grå, 10x10 cm
BMS2020A
Rönö Antracit, 20x20 cm
BMS2020DG
Rönö Mörkgrå, 20x20 cm
BMS2020G
Rönö Grå, 20x20 cm
BMS3060A
Rönö Antracit, 30x60 cm
BMS3060DG
Rönö Mörkgrå, 30X60 cm
BMS3060G
Rönö Grå, 30x30 cm