Pergo vinylgolv Viskan Pad Pro, Dark slate
Dark Slate är en sofistikerad skifferdesign i rika mörkgrå till svarta toner. Den uttrycksfulla skifferdesignen tillsammans med den strukturerade ytan skapar en genuint naturlig känsla.
Detta mångsidiga vinylgolv ger ett tidlöst skifferutseende samtidigt som det känns både mjukt och varmt under fötterna. Det passar lika bra i moderna som traditionella interiörer.
Viskan vinylgolv är mycket slitstarkt, med en extra stark kärna och ett högkvalitativt ytskikt som ger hög motståndskraft mot repor, fläckar och slitage.
Golvet är helt vattentätt, vilket gör det till ett utmärkt val även för kök eller hall. Viskan Pad Pro är enkelt att installera tack vare Uniclic® klicksystem och integrerat underlag. Viskan passar perfekt vid renoveringar eftersom det enkelt kan läggas även på ojämna underlag, som klinkergolv.
| Artikelnummer | V4320-49258 |
| Längd | 610 mm |
| Bredd | 303 mm |
| Höjd | 5 mm |
| Vikt | 6.56 kg |
| Kvm/förp | 1.848 |
| Plankor/förp | 10 st |
| Fasning | 4-vägsfasning |
| Golvtyp | Vinyl |
| Design | Plattor |
| Klicksystem | Uniclic |
| Slitklass | 33 |
| Vattentålig | Ja |
| Tål golvvärme | Ja |