Pergo vinylgolv Isefjord Pad Pro, Beige gritty stone
Beige Gritty Stone är en sofistikerad betonginspirerad plattdesign i ljusa till mellanbeige toner med inslag av små stenar. Designen tillsammans med den strukturerade ytan skapar en genuint naturlig känsla.
Detta mångsidiga vinylgolv i mellanstort format ger ett tidlöst stenutseende samtidigt som det känns både mjukt och varmt under fötterna. Det passar lika bra i moderna som traditionella interiörer.
Isefjord vinylgolv är mycket slitstarkt, med en extra stark kärna och hög motståndskraft mot repor, fläckar och slitage.
Golvet är helt vattentätt, vilket gör det till ett utmärkt val även för kök eller hall. Isefjord Pad Pro är enkelt att installera tack vare Uniclic® klicksystem och integrerat underlag. Isefjord passar perfekt vid renoveringar eftersom det enkelt kan läggas även på ojämna underlag, som klinkergolv.
| Artikelnummer | V4422-49236 |
| Längd | 856 mm |
| Bredd | 428 mm |
| Höjd | 6 mm |
| Vikt | 8.11 kg |
| Kvm/förp | 2.198 |
| Plankor/förp | 6 st |
| Fasning | 4-vägsfasning |
| Golvtyp | Vinyl |
| Design | Plattor |
| Klicksystem | Uniclic |
| Slitklass | 33 |
| Vattentålig | Ja |
| Tål golvvärme | Ja |
Kollektion "Pergo Isefjord Pad Pro"