Artikelnummer: 3247866
Tarkett Optima Våtrumsgolv 1,5mm
Om du väljer iQ Optima Dark Grey får du ett slitstarkt golv med en lugn mönsterbild i mörkgrå ton. iQ Optima 1,5mm är ett ftalatfritt homogent plastgolv, vilket betyder att det är av hög kvalitet och har låga underhållskostnader. I kollektionen ingår flera färgställningar och alla referenser kan kombineras med Aquarelle vägg och bård. Anlita alltid en GVK-auktoriserad fackman för att utföra arbetet i våtrum.
| Artikelnummer | 3247866 |
| Längd | 30000 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Höjd | 1.5 mm |
| Vikt | 2.2 kg |
| Ytbehandling | iQ PUR |
| Golvvärme | Ja (max 27°C) |
| Färg | Grå |
| m2 per paket | 60 |
| Våtrumsgodkänt | Ja |
| Totalvikt | 2228 g/m² |
| Tjocklek slitskikt (mm) | 1.5 |
| Material | Homogeneous poly(vinyl chloride) floor covering (ISO 10581) |
| Brandklass | Bfl-s1 |
| Slitage kommersiellt | 32 |
| Slitage industrimiljö | 41 |
| Halkmotstånd | R9, Class DS (µ ≥ 0,30) |