Svegab logo 1

SVEGAB I VÄXJÖ & MALMÖ

Svegab är vår lokala grossist, verksam i Växjö samt Malmö med omnejd.

Som en del av SGD kan du alltid förvänta dig stora lager för en snabb hantering och smidiga leveranser, en hög kunskapsnivå och serviceinriktad personal.

Kontakta Växjö

Leveransadress

Isbjörnsvägen 6 B
352 45 VÄXJÖ

Platschef

Marcus Gustavsson
0470-739661
marcus.gustavsson@svegab.se

Ekonomichef/IT-chef

Christoffer Olsen
0470-739664
073-9944068
christoffer.olsen@sgd.se

Ekonomi

Pernilla Johansson
Redovisningsekonom
0470-738531
pernilla.johansson@sgd.se

Malin Croby
Ekonom
0470-738532
malin.croby@sgd.se


Säljchef

Patrik Christoffersson
070-9660930
0470-739665
patrik.christoffersson@sgd.se

Utesäljare

Martin Lavesson
0733-924090
0470-739669
martin.lavesson@svegab.se

Innesäljare

John Flygare
0470-606 30
john.flygare@svegab.se


Anders Karlsson
0470-606 30
anders.karlsson@svegab.se

Louise Leske
0470-606 30
louise.leske@svegab.se

Lagerchef

Robert Karlsson
0470-60630
robert.karlsson@svegab.se

Kontakt Malmö

Leveransadress

Östra Hindbyvägen 26 A
213 74 MALMÖ

Platschef

Kenneth Lundahl
040-6255581
076-3919180
kenneth.lundahl@svegab.se

Ekonomichef/IT-chef

Christoffer Olsen
0470-739664
073-9944068
christoffer.olsen@sgd.se

Ekonomi

Pernilla Johansson
Redovisningsekonom
0470-738531
pernilla.johansson@sgd.se

Malin Croby
Ekonom
0470-738532
malin.croby@sgd.se

Säljchef

Patrik Christoffersson
070-9660930
0470-739665
patrik.christoffersson@sgd.se

Utesäljare

Tobias Rudfeldt
070-9240880
040-6255583
tobias.rudfeldt@svegab.se

Innesäljare

Andreas Ström
040-6255582
andreas.strom@svegab.se