Artikelnummer: 7135000
Purus Microcement Slipskydd 150
Microcement slipskydd används för att säkerställa en perfekt installation. Skyddet hindrar dels från att microcement och ev lack kommer ner i silspåret, dels för att kunna slipa till en perfekt avrundning mellan microcement och sil. Detta för att få en helt tät installation.
| Artikelnummer | 7135000 |
| Längd | 155 mm |
| Bredd | 155 mm |
| Höjd | 3 mm |
| Vikt | 0.096 kg |
| Färg | Grå |
| Dimension | Ø150 mm |
| Funktion | För microcement |
| Material | Plast PA6 |
| Ytskikt | Microcement |