Artikelnummer: 7130050
Purus Microcementsil Sun 150 mässing
Microcementsil Sun 150 är en sil tillverkad i slitstarkt rostfritt stål tillsammans med en ram av limbar ABS som används till microcementgolv. Passar alla Purus golvbrunnar med sildimension 150 mm. Silens design är utformad för att säkerställa ett bra flöde och har belastningsklass K3.
| Artikelnummer | 7130050 |
| Längd | 199 mm |
| Bredd | 199 mm |
| Höjd | 12 mm |
| Vikt | 0.445 kg |
| Färg | Mässing |
| Dimension | Ø150 mm |
| Funktion | För microcement |
| Material | ABS, Rostfritt stål 1.4301 |
| Ytskikt | Microcement |
| Tryck/flöde/temp | K3 |
| Utförande | Sun mönster |
| Ytbehandling | PVD (Physical Vapour Deposition) |