Artikelnummer: 151L8AEK09KW220
Kährs parkett Ek Cornwall 15 mm 1-stav mattlack borstad
Ek Cornwall är en klassisk mattlackad planka/1-stav med ekens naturliga färgvariationer. Får innehålla stora kvistar. Borstad med fasade kanter.
| Artikelnummer | 151L8AEK09KW220 |
| Längd | 2266 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Vikt | 7.6 kg |
| Fog | Woodloc 5s |
| Sortering | Lively |
| Ytbehandling | mattlack |
| Svanen HPP | Ja |
| Färg | Brun |
| Golvvärme | Ja |
| antal/pkt | 6 |
| m²/pkt | 2.54 |
| Tjocklek slitskikt (mm) | 3.5 |
| Baksida | Fur/granlameller |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-stav |
| Brandklass | Dfl-s1 |
| Bearbetning | 4-sidig fas, Borstad |