Artikelnummer: 151N8AEKD4KW240
Kährs parkett Ek Coast 15 mm 1-stav Ultramatt borstad mikrofasad
Ek Coast är en pigmenterad 1-stav i varma, jordiga nyanser med gråa, steniga undertoner. Varje bräda har borstats till perfektion för att lyfta fram träets naturliga ådring. Den fyrsidiga mikrofasen runt varje bräda lyfter fram det exklusiva plankformatet. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
| Artikelnummer | 151N8AEKD4KW240 |
| Längd | 2420 mm |
| Bredd | 187 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Vikt | 8 kg |
| Fog | Woodloc 5s |
| Sortering | Lively |
| Ytbehandling | Ultramatt lack, golvets utseende kan variera beroende på ljuskällor och vinklar. |
| Svanen HPP | Ja |
| Färg | Grå |
| Golvvärme | Ja |
| antal/pkt | 6 |
| m²/pkt | 2.72 |
| Tjocklek slitskikt (mm) | 3.5 |
| Baksida | Fur/granlameller |
| Träslag | Ek |
| Mönster | 1-stav |
| Brandklass | Dfl-s1 |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Borstad |