Artikelnummer: 5972006986
Meister Laminatgolv Clay Grey Old Wood Oak
MeisterDesign. next är det innovativa designgolvet med en naturlig ljuddämpande dyna.
Dess högkvalitativa, modulära produktuppbyggnad, med en integrerad ljuddämpande dyna av naturkork, skapar grunden för ett hållbart och miljövänligt golv. Det passar lika bra för extra komfort i vardagsrum och sovrum som i kök och badrum – och självklart även med golvvärme!
Med 24 timmars vattenbeständighet ger MeisterDesign. next dig extra trygghet. Det smidiga kortplanksformatet DD 500 S är enkelt att transportera och arbeta med.
| Artikelnummer | 5972006986 |
| Längd | 1287 mm |
| Bredd | 220 mm |
| Höjd | 8 mm |
| Vikt | 7.06 kg |
| Utseende | Ek |
| Färg | Grå |
| Format | Kort planka |
| Slitage | 23/33 |
| Installation | Flytande |
| Installationssystem | Masterclic Plus, Fold-down system |
| Integrerad ljuddämpande dyna | Ja |
| Vattenresistent | 24 timmar |
| Förpackningsenhet (PU) | 2.265 kvm |
| Brandklass | Cfl-s1 |
Kollektion "Meister DD500 S"
MEI5972006439
Meister Laminatgolv Cracked Terra Oak
MEI5972006998
Meister Laminatgolv Desert Oak
MEI5972006999
Meister Laminatgolv Golden Oak
MEI5972007118
Meister Laminatgolv Hill Oak
MEI5972006843
Meister Laminatgolv Light Field Oak
MEI5972006891
Meister Laminatgolv Madras Oak
MEI5972006844
Meister Laminatgolv Natural Field Oak
MEI5972006889
Meister Laminatgolv Rock Oak
MEI5972007122
Meister Laminatgolv Sand Cliff Oak