Artikelnummer: 673331
Schönox ES Våtrumssilikon, Platinum grå
Antimögelbehandlad ättiksyrehärdande våtrumssilikon.
Produkten är speciellt anpassad för tätning och fyllning av fogar i rum utan ljusinsläpp och rum som är utsatta för hög fuktighet i t ex badrum, duschrum, kök, toaletter och liknande. SCHÖNOX ES kan användas inom- och utomhus i såväl privat som offentlig miljö.
| Artikelnummer | 673331 |
| Vikt | 0.3 kg |
| Skinntid | Ca 15 minuter |
| Torktid | Ca 3 mm/dygn |
| Åtgång | Ca 8 m/300 ml vid fogdjup 6 mm |
| Transportförpackning | 12 x 300 ml |
| Förpackning | 1200/Pall |
| Komponent | Platinum grey |